Łukasz Latos
tel.: 698 885 776
e-mail: lc.latos@o2.pl


Instalacje Elektryczne - opis realizacji.Wykonanie instalacji dzielimy na dwa etapy:

ETAP I - przygotowanie instalacji do tynkowania
  • Doradzamy najlepsze rozwiązania
  • Tworzymy projekt instalacji w oparciu o Państwa sugestie
  • Wykonujemy instalację zgodnie z projektem
  • Tworzymy multimedialny plan gotowej instalacji

ETAP II - montaż osprzętu i uruchomienie po tynkowaniu
  • Montujemy wybrany osprzęt elektryczny i "uzbrajamy" tablicę rozdzielczą
  • Uruchamiamy instalację
  • Wykonujemy pomiary i przygotowujemy dokumentację do odbioru instalacji

1. Koncepcja i Projekt
W przypadku gdy projekt instalacji nie istnieje, lub istniejący projekt znacznie odbiega od państwa pomysłu na „dom” – przystępujemy do tworzenia własnej koncepcji. W oparciu o istniejący plan konstrukcyjny obiektu – tworzymy własną koncepcję instalacji i wysyłamy ją do państwa w celu wprowadzenia przez Państwo własnych poprawek. Gdy mamy już wstępnie uzgodnioną koncepcję – spotykamy się na budowie, by stworzyć ostateczną wizję instalacji elektrycznej. Następnie przystępujemy do wykonania projektu technicznego i na jego podstawie tworzymy wycenę wykonania pierwszego etapu (ETAP I - podtynkowy) instalacji elektrycznej i przesyłamy ją Państwu do akceptacji. W przypadku porozumienia się obu stron - przystępujemy do prac instalacyjnych.

2. Wykonanie Instalacji
Nasze instalacje charakteryzują się wysokim standardem i elegancją – efekt ten uzyskiwany jest przez stosowanie nowoczesnych schematów i rozwiązań, oraz przez wprowadzanie na budowę wyłącznie najlepszych materiałów dostępnych na polskim rynku:

  • puszki podtynkowe, złączki i zaciski – firma „SIMET”
  • kable i przewody – firma „NKT Cables”
  • tablice i zabezpieczenia – „Hager”, „Legrand”, „ABB” i inne wiodące firmy

Nie zaniżamy kosztów instalacji wprowadzając na budowę tanie podróbki i przewody z drugiego obiegu. W naszych instalacjach nie stosujemy „górnych puszek rozdzielczych”, wszelkie połączenia są robione w puszkach z osprzętem – kable nie są sztukowane, przez co eliminujemy zbędne połączenia z których każde w przyszłości mogłoby zawieść. Uzyskujemy przez to znaczną poprawę jakości instalacji oraz likwidujemy puszki pod sufitem które szpecą nasze ściany. Dodatkowo mniej puszek – oznacza mniejsze koszty wykonania instalacji, co prawda przy takim systemie wykonania instalacji - jest więcej pracy i używane jest więcej przewodów – ale to już nasz problem.

Kable przytwierdzamy z najwyższą starannością do ścian przy użyciu specjalnych uchwytów (jedyne uchwyty na rynku które szybko i łatwo mocują kabel na każdym podłożu – nawet beton), nie stosujemy gwoździ, blaszek czy innych wynalazków. Dzięki temu nasze trasy są proste i nie mają prawa w żadnym miejscu odstawać od ściany.


Na zdjęciach widać sposób „trasowania” przewodów.

Puszki podtynkowe obsadzamy sami – kable wprowadzamy do środka i łączymy je – przygotowując całość do montażu osprzętu. Następnie solidnie gipsujemy każdą puszkę tak że nie ma prawa w przyszłości nawet „drgnąć”. Na koniec wszystkie puszki zabezpieczamy specjalnymi deklami, przygotowując w ten sposób instalacje do tynkowania. Widoczne jest to na zdjęciach powyżej.

Wchodzący na budowę tynkarze nie mają prawa niczego dotykać – i jednocześnie nie mają prawa podnosić kosztów za swoje usługi – mówiąc że musza coś poprawiać po elektrykach.

3. Stworzenie multimedialnego planu gotowej instalacji
Po zakończeniu prac etapu „pod tynk” – tworzymy multimedialny plan całej instalacji. W oparciu o stworzony wcześniej projekt – tworzymy bazę ze zdjęciami całej instalacji do której możemy w każdej chwili zajrzeć na każdym komputerze, wystarczy uruchomić prezentację wybrać interesujące nas pomieszczenie i na zdjęciach sprawdzić trasy przewodów. Taki plan jest nieoceniony w przypadku ewentualnych remontów czy modyfikacji instalacji..


Na zdjęciach widać sposób działania naszego programu.

4. Montaż osprzętu
Po zakończeniu prac tynkarskich – przystępujemy do II etapu prac. W oparciu o państwa wybór osprzętu - tworzymy wycenę prac monterskich wraz z wybranym materiałem i przystępujemy do montażu osprzętu i tablicy rozdzielczej.

5. Przeprowadzenie pomiarów i przygotowanie dokumentacji
Po zakończeniu prac montażu osprzętu – przeprowadzamy niezbędne pomiary i przygotowujemy dokumentację potrzebną do odbioru instalacji.


Na tym etapie kończymy naszą pracę i możemy tylko życzyć bezawaryjnego korzystania z naszej instalacji elektrycznej przez długie lata.