Łukasz Latos
tel.: 698 885 776
e-mail: lc.latos@o2.pl


Nasze Instalacje na tle konkurencji.Poniżej przedstawię kilka aspektów które wyróżniają nasze instalacje na tle rynku.
  • Staranność prowadzenia kabli
  • Instalacja bez górnych puszek rozdzielczych
  • Obsadzanie puszek elektrycznych przed tynkowaniem
  • Multimedialny pokaz prowadzonych przewodów pod tynkami
  • Przygotowanie pomiarów i dokumentacji odbiorowej

Staranność prowadzenia kabli

Pod tynkiem kabli nie widać !
Jest to najczęstsze tłumaczenie elektryków na pytanie - „Dlaczego te kable są tak krzywo ułożone?”
To prawda, pod tynkiem kabli nie widać, ale najpierw te kable trzeba tynkiem przykryć. Niestarannie ułożone kable to wielki problem dla tynkarzy. Do przykrycia takiej instalacji zużywają więcej materiału i wkładają więcej pracy – za co państwo muszą zapłacić. Bardzo często okazuje się że kable elektryczne „prześwitują” przez tynk a w skrajnych przypadkach – izolacja kabli zostaje przetarta wraz z zacieraniem tynków. Tynkarze nie będą poprawiać błędów elektryków jeżeli jakiś kabel im przeszkadza – biorą młotek i uderzają w niego tak długo aż ten się schowa w tynku, niestety często później taka instalacja nie chce działać.

Poniżej zdjęcia dla porównania.


Instalacja bez górnych puszek rozdzielczych

Na rynku 80% instalatorów nadal wykonuje instalacje dla domów z wykorzystaniem górnych puszek rozdzielczych - bo szybko, bo tanio, bo łatwo …
Szpecą one później cały dom, farba odpada wraz z tynkiem, a z czasem odpadają całe dekle zasłaniające kable. Zresztą każdy to widział w swoim domu i wie o czym mowa. W Naszych instalacjach tego problemu nie ma !

Obsadzanie puszek elektrycznych przed tynkowaniem

Pozostawienie obsadzenie puszek tynkarzom daje gwarancję że zostaną one obsadzone krzywo. Nawet jeśli puszki zostaną obsadzone na jednej wysokości (co jest rzadkością), to układ śrub (mocowań) w puszce nie zostanie zachowany w poziomie. Osprzęt elektryczny zostaje wtedy przymocowany za pomocą „rozpórek” i gniazda po kilku szarpnięciach wychodzą ze ściany, co oczywiście każdy zna z doświadczenia we własnym domu.

My nie pozostawiamy obsadzania puszek tynkarzom, sami to robimy za pomocą poziomicy laserowej, dodatkowo każdą puszkę ustawiamy tak by wszystkie mocowania były w poziomie. Dzięki temu osprzęt elektryczny możemy przymocować za pomocą śrub a nie rozpórek, co daje gwarancję że żadne gniazdko nie wyjdzie ze ściany.

Multimedialny pokaz prowadzonych przewodów pod tynkami

Po zakończeniu prac, tworzymy multimedialny plan całej instalacji. W oparciu o stworzony wcześniej projekt – tworzymy bazę ze zdjęciami całej instalacji do której możemy w każdej chwili zajrzeć na każdym komputerze, wystarczy uruchomić prezentację wybrać interesujące nas pomieszczenie i na zdjęciach sprawdzić trasy przewodów. Taki plan jest nieoceniony w przypadku ewentualnych remontów czy modyfikacji instalacji..
Przygotowanie pomiarów i dokumentacji odbiorowej

Bardzo często indywidualni klienci dzwonią do nas z zapytaniem, czy nie wykonamy pomiarów i nie odbierzemy instalacji bo ich elektryk po zakończeniu prac przestał odbierać telefon. Z Nami nie ma takiego problemu, posiadamy wszelkie uprawnienia pozwalające Nam wykonać pomiary i przygotować dokumenty niezbędne do odbioru instalacji.