Łukasz Latos
tel.: 698 885 776
e-mail: lc.latos@o2.pl

Ogrzewanie płaszczyznowe REHAUCo sprawia że ogrzewanie płaszczyznowe firmy REHAU to najlepszy wybór na rynku.
  • Komfort cieplny
  • Energooszczędność
  • Ekologia
  • Przyjazne dla alergików
  • Swoboda architektoniczna

1. Komfort cieplny

Systemy ogrzewania płaszczyznowego REHAU ogrzewają przyjemnym ciepłem przekazywanym głównie przez promieniowanie. Powierzchnie grzewcze cechuje komfortowa temperatura oraz zapewniony jest równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu. W odróżnieniu od statycznych systemów ogrzewania tworzy się równowaga promieniowania cieplnego między człowiekiem a powierzchnią pomieszczenia, dzięki czemu uzyskuje się optymalne poczucie komfortu.Poniżej przedstawiamy profile temperatury w pomieszczeniach ogrzewanych

2. Energooszczędność

Ze względu na wysoki udział promieniowania cieplnego w systemach ogrzewania płaszczyznowego REHAU odczucie komfortu pojawia się przy włączonym ogrzewaniu już przy niskiej temperaturze pomieszczenia. Dzięki temu można ją obniżyć od 1 °C do 2 °C. Zapewnia to roczną oszczędność energii od 6% do 12%.


3. Ekologia

Ze względu na wysoką moc grzewczą już przy niskiej temperaturze wody zasilającej systemy ogrzewania płaszczyznowego REHAU można w idealny sposób połączyć z gazowymi kotłami kondensacyjnymi, pompami ciepła lub kolektorami słonecznymi.


4. Przyjazne dla alergików

Dzięki niskiemu udziałowi energii konwekcyjnej w systemach ogrzewania płaszczyznowego REHAU zawirowania powietrza w pomieszczeniu są minimalne. W ten sposób cyrkulacja i przenoszenie kurzu należą już do przeszłości. Dla ochrony dróg oddechowych - nie tylko alergików.


5. Swoboda architektoniczna

Systemy ogrzewania płaszczyznowego REHAU - umożliwiają użytkownikowi dowolną aranżację wnętrza, dają architektowi swobodę projektowaniaPłyta systemowa Varionova REHAU


Opis systemu

Płyta systemowa Varionova jest dostępna ze spodnią izolacją akustyczną 30-2 oraz bez spodniej izolacji akustycznej. W obu rodzajach płyt uniwersalna folia przykrywająca z polistyrenu zapewnia doskonałe mocowanie rury, możliwość poruszania się po płycie oraz uszczelnienie zabezpieczające przed wodą zarobową z jastrychu i wilgocią.

W płycie z izolacją akustyczną izolacja z pianki polistyrenowej o kontrolowanej jakości spełnia wymagania normy PN-EN 13163. Wzór na spodniej stronie umożliwia szybkie i proste cięcie płyty. Specjalny kształt wypustek umożliwia ułożenie rury z rozstawem 5 cm i wielokrotność oraz pewne mocowanie rury w obszarze zmiany kierunku ułożenia.

Uformowane po dwóch stronach płyty wypustki łączące umożliwiają szybkie i pewne połączenie oraz eliminują możliwość powstania mostków akustycznych i cieplnych. Technika łączenia płyt umożliwia rozłączenie płyt bez ich uszkodzenia. Paski łączące, paski podłączeniowe oraz łączniki zabezpieczające są przeznaczone dla obu rodzajów płyty systemowej Varionova.Poniżej znajdą Państwo galerie z naszych realizacji